Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elena Kohútiková
Elena Kohútiková VÚB
21. septembra 2017 10:31 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Elena Kohútiková odchádza z funkcie zástupkyne generálneho riaditeľa VÚB

Miesto zástupcu generálneho riaditeľa VÚB prevezme Roberto Vercelli.

Elena Kohútiková odchádza ku koncu októbra z pozície zástupkyne generálneho riaditeľa VÚB. Avšak ako informovala banka prostredníctvom tlačovej správy, Kohútiková z profesionálneho života neodchádza. Bude naďalej aktívna v správnych a vedeckých radách univerzít, v Nadácii VÚB a má aj ďalšie plány.

“Chcem viac času venovať rodine, predovšetkým vnúčatám, vrátiť sa ku koníčkom, na ktoré som dlhé roky nemala čas a odovzdávať svoje skúsenosti ďalej. Či už študentom, na odborných fórach, alebo budúcim podnikateľkám. Jednoducho, po rokoch, keď som naplno riešila biznis, túžim mať trochu vyváženejší život,” komentovala dôvody svojho rozhodnutia Kohútiková.
Vercelli je v skupine od roku 1981
Na miesto člena predstavenstva a zástupcu riaditeľa VÚB nastúpi od novembra Roberto Vercelli. Ostatný rok a pol riadil v medzinárodnej divízii dcérskych spoločností ISBD (International Subsidiary Banks Division) Intesa Sanpaolo program úverov pre zahraničné pobočky. Zodpovedný bol za monitorovanie projektov v oblasti rizík, úverov a účtovníctva v rámci skupiny.

Roberto Vercelli VÚB
Roberto Vercelli, VÚBVÚB

Pre Intesa Sanpaolo pracuje od roku 1981. Pôsobil na viacerých vedúcich pozíciách, okrem iného riadil vnútorný audit dcérskych spoločností skupiny a pôsobil ako generálny riaditeľ Alex Bank v Egypte. Roberto Vercelli riadil špeciálny koordinačný úrad v Pravex Banke na Ukrajine, kde bol tiež stálym prizývaným na rokovaniach predstavenstva a členom viacerých interných výborov.
Vo VÚB bola Kohútiková viac ako 10 rokov
Elena Kohútiková pôsobila vo VÚB banke od októbra 2006. Najskôr ako členka predstavenstva a vrchná riaditeľka úseku finančných a kapitálových trhov a od marca 2009 ako zástupkyňa generálneho riaditeľa. Zodpovedala predovšetkým za riadenie rizík, financovanie, plánovanie a kontroling, platobný styk, informačné technológie, compliance, či prevádzkové služby. Jej meno je úzko späté s prijatím eura na Slovensku.

Do bankového sektora vstúpila v roku 1990, kedy prišla pracovať do Štátnej banky Československej v Bratislave a po vzniku NBS sa v roku 1993 stala vrchnou riaditeľkou ekonomického úseku banky. O rok neskôr ju vláda SR vymenovala za členku Bankovej rady NBS. Od marca 2000, a teda celé šesťročné funkčné obdobie, zastávala post viceguvernérky NBS a bola zodpovedná za riadenie menovej politiky, operácie na voľnom trhu, riadenie devízových aktív a manažment rizika, riadenie úseku informatiky a odboru výskumu.

Centrálnu banku navonok zastupovala najmä v Európskej komisii vo Výbore pre ekonomickú a finančnú politiku (EFC), bola členkou Výboru pre medzinárodné vzťahy v Európskej centrálnej banke (IRC), alternátom guvernéra NBS v Generálnej rade Európskej centrálnej banky a Svetovej banke, členkou Výboru OECD pre ekonomickú politiku ako aj členkou poradného grémia pri Výbore európskych regulátorov cenných papierov. Aktívne pracovala aj na vstupe Slovenska do eurozóny, tak vo funkcii viceguvernérky NBS, ako aj pri reálnom zavádzaní eura na Slovensku a vo VÚB.

O banke

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies