Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Michael Probst
19. júna 2015 14:37 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

ECB zvýšila Grécku strop na krízové úvery

Podľa zdroja agentúry Reuters sa všetci členovia Rady guvernérov ECB zhodli v očakávaní, že summit lídrov eurozóny o gréckej dlhovej kríze v pondelok prinesie pozitívny výsledok.

Európska centrálna banka (ECB) v piatok zvýšila gréckym bankám strop na čerpanie prostriedkov z jej programu núdzových úverových liniek (ELA). Informovala o tom agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na bankový zdroj. Bližšie údaje zdroj neposkytol.

Zvolaniu telekonferencie Rady guvernérov predchádzali správy, podľa ktorých sporitelia pre obavy z krachu rokovaní medzi Gréckom a veriteľmi vybrali tento týždeň z gréckych bánk 3 mld. eur. Podľa zdroja agentúry Reuters sa všetci guvernéri zhodli v očakávaní, že summit lídrov eurozóny o gréckej dlhovej kríze v pondelok prinesie pozitívny výsledok. ECB už skôr tento týždeň zvýšila gréckym bankám strop na čerpanie úverov o 1,1 mld. eur na 84,1 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies