Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB Mario Draghi
Prezident ECB Mario Draghi SITA / AP Photo/Michael Probst
22. októbra 2015 17:16 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

ECB uvažuje o ďalšom znížení depozitnej sadzby

Šéf Európskej centrálnej banky Mario Draghi však vyhlásil, že menová politika nemôže samotná vyriešiť ekonomické problémy eurozóny a vyzval krajiny, aby tiež podnikli dodatočné kroky.

Európska centrálna banka (ECB) na svojom decembrovom zasadaní posúdi, čo viac by mohla urobiť pri riešení problému slabej inflácie. Povedal to vo štvrtok jej šéf Mario Draghi po tom, ako banka na štvrtkovom zasadaní rozhodla, že nemení úrokové sadzby ani program tlačenia nových peňazí. Banka tak pokračuje v nákupoch aktív v objeme do 60 mld. eur mesačne.
Diskusia o znížení úrokov
Draghi konštatoval, že ECB diskutovala o ďalšom znížení úrokov a naznačil možnosť ďalších opatrení na uvoľnenie menovej politiky. Dodal, že na rokovaní sa spomenula možnosť ďalšieho zníženia depozitnej sadzby. Šéf ECB však vyhlásil, že menová politika nemôže samotná vyriešiť ekonomické problémy eurozóny a vyzval krajiny, aby tiež podnikli dodatočné kroky.
Vysoká zadlženosť
„V hre nemôže byť iba menová politika,“ povedal Draghi na tlačovej konferencii. „Všetky krajiny by sa mali snažiť o fiškálne politiky, ktoré sú priateľské voči ekonomickému rastu,“ uviedol. Zároveň sa vyjadril, že je dosť jasné, že vysoká zadlženosť rast hospodárstva poškodzuje.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies