Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ECB úplne uplatní program nákupu dlhopisov

ECB Mario Draghi
Prezident ECB Mario Draghi SITA / AP Photo/Michael Probst

Vo štvrtok to povedal šéf ECB Mario Draghi s tým, že zaznamenal malé náznaky finančných nerovnováh.

Európska centrálna banka (ECB) úplne dokončí program kvantitatívneho uvoľňovania, pričom bude nakupovať predovšetkým štátne dlhopisy. Vo štvrtok to povedal šéf ECB Mario Draghi, s tým, že zaznamenal malé náznaky finančných nerovnováh.

„Už sme zaznamenali výrazný dopad našich opatrení na ceny aktív a dôveru v ekonomike. To, na čom v konečnom dôsledku záleží, je, že podobné efekty vnímame aj v oblasti investícií, spotreby a inflácie,“ povedal Draghi. „Uplatníme plný rozsah programu nákupu tak, ako sme ho oznámili,“ vyhlásil Draghi s tým, že program potrvá kým banka nezaznamená trvalé úpravy v smerovaní inflácie.

„V tomto momente sa objavujú iba malé náznaky, že sa objavujú všeobecné finančné nerovnováhy,“ povedal zároveň Draghi. Reagoval tak na kritické názory, podľa ktorých program nákupu dlhopisov môže podporovať vznik cenových bublín, napríklad na realitnom trhu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 15. mája 2015 8:53Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...