Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB Mario Draghi
Prezident ECB Mario Draghi SITA / AP Photo/Michael Probst
15. mája 2015 8:53 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

ECB úplne uplatní program nákupu dlhopisov

Vo štvrtok to povedal šéf ECB Mario Draghi s tým, že zaznamenal malé náznaky finančných nerovnováh.

Európska centrálna banka (ECB) úplne dokončí program kvantitatívneho uvoľňovania, pričom bude nakupovať predovšetkým štátne dlhopisy. Vo štvrtok to povedal šéf ECB Mario Draghi, s tým, že zaznamenal malé náznaky finančných nerovnováh.

„Už sme zaznamenali výrazný dopad našich opatrení na ceny aktív a dôveru v ekonomike. To, na čom v konečnom dôsledku záleží, je, že podobné efekty vnímame aj v oblasti investícií, spotreby a inflácie,“ povedal Draghi. „Uplatníme plný rozsah programu nákupu tak, ako sme ho oznámili,“ vyhlásil Draghi s tým, že program potrvá kým banka nezaznamená trvalé úpravy v smerovaní inflácie.

„V tomto momente sa objavujú iba malé náznaky, že sa objavujú všeobecné finančné nerovnováhy,“ povedal zároveň Draghi. Reagoval tak na kritické názory, podľa ktorých program nákupu dlhopisov môže podporovať vznik cenových bublín, napríklad na realitnom trhu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies