Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Michael Probst
11. septembra 2015 9:18 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

ECB údajne dohliada nad zhruba stovkou menších bánk

ECB tak ide nad rámec dohľadu, ktorý vykonáva nad 123 veľkými bankami v eurozóne.

Európska centrálna banka (ECB) monitoruje približne 100 menších bánk v eurozóne, ktoré centrálna banka považuje za najrizikovejšie. ECB tak ide nad rámec dohľadu, ktorý vykonáva nad 123 veľkými bankami v eurozóne. Vo štvrtok o tom informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na svoj zdroj. ECB začala s bankovým dohľadom v minulom roku, no „menej významné“ banky zostali pod dohľadom národných orgánov, ktoré však na dohľade spolupracujú s ECB.

Podľa zdroja agentúry Reuters ECB krátko po prevzatí úloh rozšírila tento dohľad v tichosti aj na približne 100 menších bánk, ktoré považuje za najrizikovejšie a najviac prepojené, čo znamená, že do prípadných problémov by sa mohli dostať aj ďalšie spoločnosti. „Je ich približne sto, ktoré sme vybrali ako najrizikovejšie a najviac poprepájané. Pozorne ich sledujeme,“ uviedol zdroj. Tieto banky zostávajú pod dohľadom národných regulátorov a nie je jasné, do akej miery vykonáva dohľad ECB.

Podľa pravidiel jednotného mechanizmu dohľadu (SSM) môže ECB kedykoľvek prevziať priamy dohľad nad akoukoľvek bankou v eurozóne, aby zabezpečila konzistentnosť dozoru.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies