Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB
Ilustračné foto noppasinw/FreeDigitalPhotos.net
7. septembra 2015 13:54 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

ECB stanovila bankám požiadavky na kapitálovú primeranosť

Najväčšie banky v eurozóne budú mať dva týždne na vznesenie technických pripomienok k návrhom, definitívne rozhodnutie by mala ECB oznámiť v novembri.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila najväčším bankám v eurozóne limity pre výšku vlastného kapitálu. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na zdroje oboznámené s problematikou. Technické pripomienky k požiadavkám ECB budú môcť úverové ústavy vzniesť do dvoch týždňov od oboznámenia sa návrhom. Definitívne rozhodnutie o požiadavkách na kapitálovú primeranosť bánk podľa ukazovateľa Tier 1 by mala ECB oznámiť v novembri.

Návrh dokumentu vypracovala ECB minulý týždeň a podľa zdrojov agentúry Reuters sa vzťahuje na väčšinu zo 123 bánk pod jej dohľadom. Ukazovateľ Tier 1 je kľúčovým kritériom pri posudzovaní schopnosti bánk čeliť stratám. Kontrolu nad najväčšími bankami v menovej únii prevzala ECB vlani v novembri.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame