Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB
Ilustračné foto noppasinw/FreeDigitalPhotos.net
4. mája 2015 16:00 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

ECB plánuje záťažové testy aj v budúcnosti

Banky v eurozóne už podstúpili záťažové testy v minulom roku.

Európska centrálna banka (ECB) plánuje využívať ďalšie záťažové testy v snahe zabrániť budúcim krízam v bankovom sektore. V pondelok to uviedol predstaviteľ ECB Jukka Vesala. ECB priamo vykonáva dohľad nad 123 bankami v eurozóne, menšie finančné domy sú pod dohľadom národného regulátora. „Záťažové testovanie bude v nejakej podobe v budúcnosti určite súčasťou aktivít dohľadu,“ povedal Vesala.

Banky v eurozóne už podstúpili záťažové testy v minulom roku. ECB tieto testy uskutočnila ešte predtým, ako začal dohliadať nad bankami v eurozóne. Podľa Vesalu ECB podrobne skúma životaschopnosť podnikateľských modelov a stratégii veľkých bánk na zasadnutiach s predstaviteľmi bánk. Je to súčasť program previerok v oblasti dohľadu (SEP).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies