Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Michael Probst
14. decembra 2017 15:26 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

ECB nezmenila úrokové sadzby ani rozsah nákupov dlhopisov

Svoju kľúčovú úrokovú sadzbu banka ponechala na nulovej úrovni a depozitná sadzba zostáva v negatívnom teritóriu na hodnote mínus 0,4 %.

Európska centrálna banka (ECB) na svojom štvrtkovom zasadaní nezmenila úrokové sadzby ani rozsah nákupov dlhopisov. Na októbrovom zasadaní banka zredukovala nákupy dlhopisov na sumu 30 mld. eur mesačne z úrovne 60 mld. eur mesačne a rozhodla, že v nákupoch bude pokračovať do septembra budúceho roka, v prípade nutnosti aj dlhšie.

ECB sa snaží ubezpečiť trhy, že svoj program stimulov bude ukončovať pomaly, aby nenarušila hospodárske zotavovanie. Svoju kľúčovú úrokovú sadzbu banka ponechala na nulovej úrovni a depozitná sadzba zostáva v negatívnom teritóriu na hodnote mínus 0,4 percenta. Negatívnou depozitnou sadbou chce ECB donútiť komerčné banky, aby poskytovali úvery.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame