Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie graf
Ilustračné foto SITA/AP
11. januára 2018 14:39 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

ECB nechce predčasne signalizovať ústup od voľnej menovej politiky

Banka si neželá situáciu, v ktorej by očakávanie ukončenia stimulov viedlo k zvýšeniu úrokov.

Predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) zostávajú opatrní a nechcú predčasne signalizovať svoje kroky v rámci očakávaného ústupu od politiky menových stimulov. Vyplýva to zo záznamu z decembrového zasadania, ktorý ECB zverejnila vo štvrtok. Členovia Rady guvernérov ECB, ktorá rozhoduje o menovej politike banky, sa dohodli na „hlavných bodoch riadenej komunikácie“ s cieľom nevyvolať na trhoch očakávanie ukončenia stimulov, ktoré by mohlo vyvolať zvýšenie úrokov.

Na svojom decembrovom zasadaní ECB potvrdila úrokové sadzby a rozsah stimulačných opatrení na nezmenenej úrovni. Ešte v októbri banka uviedla, že bude pokračovať v programe nákupov dlhopisov za 30 mld. eur mesačne prinajmenšom do septembra. Nestanovila však presný konečný dátum ukončenia týchto nákupov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies