Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB
Ilustračné foto noppasinw/FreeDigitalPhotos.net
18. mája 2015 12:38 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

ECB musí udržať tempo intervencií, tvrdí Mersch

„Musíme udržať tempo a objem intervencií… aby inflácia stúpla späť k dvom percentám tak rýchlo, ako je to možné. Menová politika sa potom môže začať opäť normalizovať,“ povedal člen Výkonnej rady ECB Yves Mersch.

Európska centrálna banka (ECB) musí zachovávať tempo „intervencií“, pokým sa miera inflácie nedostane na želanú úroveň. V pondelok to uviedol člen Výkonnej rady ECB Yves Mersch. „Musíme udržať tempo a objem intervencií… aby inflácia stúpla späť k dvom percentám tak rýchlo, ako to bude možné. Menová politika sa potom môže začať opäť normalizovať,“ povedal Mersch.

Jeho stanovisko naznačuje, že hoci bol v súvislosti s programom nákupu štátnych dlhopisov Európskou centrálnou bankou skeptický, podporuje fungovanie programu do okamihu, kým sa nesplní jeho cieľ. Zároveň uviedol, že úspech programu nákupu aktív závisí od toho, či sa zavedie v plnom rozsahu. „Nateraz akýkoľvek úspech programu závisí na jeho úplnom uplatnení,“ povedal. Objem programu nákupu dlhopisov zo strany ECB dosahuje 60 mld. eur mesačne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame