Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, ECB
pixabay.com Ilustračné foto.
7. februára 2018 13:20 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

ECB: Banky musia rátať s tvrdým brexitom bez prechodného obdobia

Nemôžeme si byť istí, či prechodné obdobie naozaj bude, povedala členka Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Sabine Lautenschlägerová.

Britské banky aj peňažné ústavy v ostatných krajinách EÚ by sa podľa členky Výkonnej rady Európskej centrálnej banky (ECB) Sabiny Lautenschlägerovej mali pripraviť na takzvaný tvrdý brexit. Znamená to, že by mali rátať s tým, že Veľká Británia na budúci rok vystúpi z Európskej únie bez dohody o prechodnom období. „Nemôžeme si byť istí, či prechodné obdobie naozaj bude,“ povedala v stredu Lautenschlägerová.

Osem bánk už o licenciu požiadalo

Členka Výkonnej rady ECB uviedla, že banky, ktoré chcú presunúť činnosť z Londýna do 19-člennej eurozóny, by už mali mať podanú žiadosť o licenciu. Osem bánk podľa jej slov už o licenciu požiadalo.

Lautenschlägerová konštatovala, že v závislosti od priebehu vyjednávaní o brexite by banky mohli dostať viac času na presun podnikania, ale iba tie, ktoré už predložili „dôveryhodné plány“ pre takýto krok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame