Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Citigroup
Ilustračné foto AP Photo/Richard Drew, file
18. augusta 2015 8:08 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Dve divízie spoločnosti Citigroup zaplatia investorom za škody

Citigroup Global Markets a Citigroup Alternative Investments zaplatia takmer 180 mil. USD za to, že prezentovali investorom ešte v čase krízy investíciu do fondov Falcon a ASTA/MAT ako bezpečnú.

Dve divízie banky Citigroup zaplatia takmer 180 mil. USD a urovnajú tým spor s investormi. Ešte v čase krízy spoločnosti Citigroup Global Markets a Citigroup Alternative Investments uviedli investorov do omylu tvrdením, že investícia do dvoch hedžových fondov je bezpečná a s nízkym rizikom. V pondelok o tom informovala americká Komisia pre cenné papiere (SEC).

SEC informovala, že divízie spoločnosti Citigroup spor urovnajú bez toho, aby obvinenia uznali či popreli. Fondy zároveň na seba preberajú náklady spojené s úhradou peňazí poškodeným investorom. Podľa SEC poskytovali spoločnosti investorom „nesprávne a zavádzajúce“ stanoviská aj v prípade fondu Falcon, aj v prípade fondu ASTA/MAT.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame