Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NN Group
Ilustračné foto NN / flickr
1. septembra 2015 9:40 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

DSS NN vykázala za polrok zisk 845 tis. eur

V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o nárast čistého zisku o 802 tis. eur.

Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) NN, a. s., ktorá do 23. marca tohto roka pôsobila pod názvom DSS ING, vykázala za prvý polrok tohto roka zisk 845 tis. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o nárast čistého zisku o 802 tis. eur. Výnosy penzijnej spoločnosti za prvých šesť mesiacov tohto roka predstavovali 2,88 mil. eur a náklady 1,76 mil. eur. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila spoločnosť.

O zisk penzijnej spoločnosti sa pričinili najmä výnosy z odplát a provízií v sume takmer 2,83 mil. eur. Finančné výnosy spoločnosti dosiahli 50 tis. eur. Náklady na odplaty a provízie evidovala spoločnosť vo výške 462 tis. eur a ostatné náklady na úrovni 851 tis. eur. Personálne náklady firmy predstavovali 346 tis. eur.

Majetok DSS v celkovej výške 11,97 mil. eur tvoril ku koncu júna výlučne obežný majetok. Základné imanie spoločnosti ku koncu júna predstavovalo 10 mil. eur a základný rezervný fond vyše 1,08 mil. eur. Záväzky spoločnosť vykázala na úrovni 387 tis. eur.

Jediným akcionárom dôchodkovej spoločnosti je NN Životná poisťovňa, a. s. V súčasnosti eviduje DSS NN vo svojich dôchodkových fondoch čistú hodnotu majetku sporiteľov v objeme 661,1 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies