Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
AEGON
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Peter Dejong
2. septembra 2015 14:55 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

DSS Aegon vykázala za polrok čistý zisk 1,44 mil. eur

V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast čistého zisku o 72 tis. eur.

Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) Aegon, a. s. hospodárila v prvom polroku tohto roka s čistým ziskom 1,44 mil. eur. V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast čistého zisku o 72 tis. eur. Výnosy spoločnosti za prvých šesť mesiacov tohto roka predstavovali 2,58 mil. eur a náklady 728 tis. eur. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila DSS Aegon.

Na poplatkoch od klientov spoločnosť za polrok zinkasovala 2,33 mil. eur a finančné výnosy dosiahli 115 tis. eur. Celkové náklady spoločnosti pozostávali najmä z ostatných nákladov v sume 337 tis. eur a z personálnych nákladov na úrovni 291 tis. eur. Ďalších 24 tis. eur predstavovali náklady na odplaty a provízie a 21 tis. eur odpisy majetku.

Aktíva dôchodkovej spoločnosti v celkovej výške 14,29 mil. eur tvoril ku koncu júna obežný majetok v sume 14,12 mil. eur a dlhodobý majetok v hodnote 171 tis. eur. Základné imanie spoločnosti predstavovalo ku koncu júna 10,05 mil. eur a zákonný rezervný fond 2,01 mil. eur. Záväzky evidovala penzijná firma ku koncu júna v sume 363 tis. eur.

Jediným akcionárom dôchodkovej spoločnosti je Aegon Levensverzekering N.V. V súčasnosti eviduje spoločnosť vo svojich troch dôchodkových fondoch čistú hodnotu majetku sporiteľov v objeme 576,8 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies