Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, dolár, britská libra, peniaze, bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com
31. októbra 2017 18:14 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Dolár v utorok strácal voči euru aj britskej libre

Na kurz jenu zatlačilo rozhodnutie japonskej centrálnej banky, ktorá ponechala úrokové sadzby na rekordne nízkych úrovniach.

Americký dolár v utorok posilňoval voči japonskému jenu, strácal však oproti euru a britskej libre. Na kurz jenu zatlačilo rozhodnutie japonskej centrálnej banky, ktorá ponechala úrokové sadzby na rekordne nízkych úrovniach a zároveň upravila smerom nadol výhľad inflácie. Vo Veľkej Británii zasadá tamojšia centrálna banka vo štvrtok, pričom sa očakáva, že oznámi prvé zvýšenie úrokových sadzieb za dekádu. Tento týždeň v stredu začína aj dvojdňové zasadnutie americkej centrálnej banky. V jej prípade väčšina ekonómov predpokladá, že v poradí tretie zvýšenie sadzieb od začiatku roka odloží až na svoju decembrovú schôdzku.

Dolár voči japonskému jenu posilnil na 113,44 JPY/USD z pondelkového záveru 113,18 JPY/USD. Euro voči doláru stúplo na 1,1639 JPY/EUR z úrovne 1,1637 JPY/EUR. Britská libra oproti doláru posilnila na 1,3243 USD/GBP z úrovne 1,3199 USD/GBP.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame