Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dohoda o dani z finančných transakcií je blízko

Euro bankovky peniaze
Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo

„Dnes sme urobili dôležitý, ak nie rozhodujúci pokrok. Dohoda je na dosah,“ povedal európsky komisár pre hospodárske záležitosti Pierre Moscovici.

Politická dohoda o dani z finančných transakcií je po sobotňajšom rokovaní ministrov financií jedenástich krajín, ktoré ju chcú zaviesť, blízko. Povedal to európsky komisár pre hospodárske záležitosti Pierre Moscovici. „Dnes sme urobili dôležitý, ak nie rozhodujúci pokrok. Dohoda je na dosah,“ povedal. „Urobili sme významný krok dopredu,“ povedal taliansky minister financií Pier Carlo Padoan.

Medzi jedenástimi krajinami, ktoré plánujú zavedenie dane z finančných transakcií, je aj Slovensko. Túto daň podporuje aj Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Rakúsko, Belgicko, Estónsko, Grécko, Portugalsko, Slovinsko a Španielsko. So zavedením dane sa pôvodne počítalo na rok 2014, v súčasnosti sa zavedenie dane plánuje do roku 2017. Po dosiahnutí politickej dohody potrvá podľa Moscoviciho deväť mesiacov až rok, kým daň začne fungovať.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 13. septembra 2015 13:25Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...