Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Shizuo Kambayashi
4. júna 2018 8:18 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Dobré správy z amerického trhu práce pomohli akciovým trhom

Hlavný tokijský index Nikkei 225 v pondelok vzrástol o 1,4 %.

Japonský akciový trh v pondelok posilnil. Investori totiž privítali pozitívne údaje z amerického trhu práce, čo prevážilo nad hrozbou obchodnej vojny medzi USA a Čínou. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vzrástol o 1,4 % na 22 481,64 bodu. Americkí zamestnávatelia vytvorili v máji 233 tis. nových pracovných miest po tom, čo ich v apríli pribudlo 159 tis. a miera nezamestnanosti klesla na 18-ročné minimum 3,8 %.

Čína počas víkendu oznámila, že pokiaľ americký prezident Donald Trump zavedie nové clá na čínske tovary rádovo v miliardách dolárov, Peking nepodnikne opatrenia na zvýšenie nákupov amerických tovarov. Ochotu „výrazne zvýšiť“ import poľnohospodárskych, energetických a iných tovarov z USA vyjadrila Čína v máji po tom, čo americké ministerstvo financií odložilo plán zaviesť nové clá. Medzitým však Trump obnovil hrozbu uvaliť na čínske tovary clá v hodnote 50 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame