Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
8. októbra 2015 13:56 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Dlhopisy tvorili v septembri 99,9 % obchodov na burze

V septembri sa na bratislavskej burze zobchodovali dlhové cenné papiere za vyše 586 mil. eur.

Situácia v pomere zobchodovaných dlhopisov a akcií sa na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) nemení. Naďalej totiž jednoznačne dominujú dlhové cenné papiere, ktoré sa v septembri postarali až o 99,9 % z celkového objemu obchodov na bratislavskej burze. Celkovo sa pritom s dlhopismi v deviatom mesiaci tohto roka uskutočnilo 359 transakcií, v rámci ktorých sa previedlo 481,4 mil. kusov cenných papierov v hodnote 586,4 mil. eur. Informovala o tom BCPB.

V porovnaní s augustom to predstavovalo rast počtu transakcií o 31,5 %, rast počtu zobchodovaných cenných papierov o 25,3 % a rast dosiahnutého finančného objemu o 27,6 %. Na medziročnej báze počet transakcií klesol o 1,9 % pri raste počtu zobchodovaných cenných papierov o 27,1 % a raste dosiahnutého finančného objemu o 22,5 %. Rovnako ako v minulých mesiacoch, aj v septembri mali v obchodovaní s dlhopismi prevahu priame obchody s finančným objemom vo výške 572,4 mil. eur nad kurzotvornými obchodmi s objemom 13,9 mil. eur.

Trhová kapitalizácia dlhopisov k poslednému obchodnému dňu septembra dosiahla hodnotu 40,146 mld. eur, čo predstavovalo takmer 1-percentný medzimesačný pokles. Trhová kapitalizácia emisií dlhopisov umiestnených na trhu kótovaných cenných papierov zaznamenala od konca predchádzajúceho mesiaca pokles o 1,3 % na úroveň 36,461 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame