Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dlhopisy tvorili v septembri 99,9 % obchodov na burze

Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

V septembri sa na bratislavskej burze zobchodovali dlhové cenné papiere za vyše 586 mil. eur.

Situácia v pomere zobchodovaných dlhopisov a akcií sa na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) nemení. Naďalej totiž jednoznačne dominujú dlhové cenné papiere, ktoré sa v septembri postarali až o 99,9 % z celkového objemu obchodov na bratislavskej burze. Celkovo sa pritom s dlhopismi v deviatom mesiaci tohto roka uskutočnilo 359 transakcií, v rámci ktorých sa previedlo 481,4 mil. kusov cenných papierov v hodnote 586,4 mil. eur. Informovala o tom BCPB.

V porovnaní s augustom to predstavovalo rast počtu transakcií o 31,5 %, rast počtu zobchodovaných cenných papierov o 25,3 % a rast dosiahnutého finančného objemu o 27,6 %. Na medziročnej báze počet transakcií klesol o 1,9 % pri raste počtu zobchodovaných cenných papierov o 27,1 % a raste dosiahnutého finančného objemu o 22,5 %. Rovnako ako v minulých mesiacoch, aj v septembri mali v obchodovaní s dlhopismi prevahu priame obchody s finančným objemom vo výške 572,4 mil. eur nad kurzotvornými obchodmi s objemom 13,9 mil. eur.

Trhová kapitalizácia dlhopisov k poslednému obchodnému dňu septembra dosiahla hodnotu 40,146 mld. eur, čo predstavovalo takmer 1-percentný medzimesačný pokles. Trhová kapitalizácia emisií dlhopisov umiestnených na trhu kótovaných cenných papierov zaznamenala od konca predchádzajúceho mesiaca pokles o 1,3 % na úroveň 36,461 mld. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 8. októbra 2015 13:56Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...