Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dlhopisy sa postarali o vyše 99 % objemu obchodov na burze

Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto. SITA/Michal Burza

Transakcie s dlhovými cennými papiermi v apríli na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahli 1,155 mld. eur.

Obchodovaniu na Burze cenných papierov v Bratislave naďalej dominujú dlhopisy. Transakcie s dlhovými cennými papiermi totiž v apríli dosiahli 1,155 mld. eur, čo predstavovalo 99,1-percentný podiel na celkovom objeme obchodov bratislavskej burzy. Celkovo sa pritom uskutočnilo s dlhopismi 412 transakcií, v rámci ktorých sa zobchodovalo 947,7 mil. kusov cenných papierov.

V porovnaní s marcom počet transakcií s dlhopismi klesol o 23 %, počet zobchodovaných cenných papierov sa znížil o 25,2 % a dosiahnutý finančný objem klesol o 21,7 %. Na medziročnej báze bol zaznamenaný pokles počtu transakcií o 8,7 % pri poklese počtu zobchodovaných cenných papierov o 6,4 % a raste dosiahnutého finančného objemu o 2,1 %. Rovnako ako v minulých mesiacoch, aj v apríli mali v obchodovaní s dlhopismi prevahu priame obchody, s finančným objemom vo výške 1,145 mld. eur, nad kurzotvornými obchodmi s objemom 9,9 mil. eur.

Trhová kapitalizácia dlhopisov k poslednému obchodnému dňu sledovaného mesiaca dosiahla hodnotu 40,114 mld. eur, čo predstavovalo 0,8-percentný medzimesačný rast. Trhová kapitalizácia emisií dlhopisov umiestnených na trhu kótovaných cenných papierov zaznamenala od konca predchádzajúceho mesiaca rast o 0,7 % na úroveň 36,765 mld. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 7. mája 2015 15:15Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...