Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto. SITA/Michal Burza
7. mája 2015 15:15 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Dlhopisy sa postarali o vyše 99 % objemu obchodov na burze

Transakcie s dlhovými cennými papiermi v apríli na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahli 1,155 mld. eur.

Obchodovaniu na Burze cenných papierov v Bratislave naďalej dominujú dlhopisy. Transakcie s dlhovými cennými papiermi totiž v apríli dosiahli 1,155 mld. eur, čo predstavovalo 99,1-percentný podiel na celkovom objeme obchodov bratislavskej burzy. Celkovo sa pritom uskutočnilo s dlhopismi 412 transakcií, v rámci ktorých sa zobchodovalo 947,7 mil. kusov cenných papierov.

V porovnaní s marcom počet transakcií s dlhopismi klesol o 23 %, počet zobchodovaných cenných papierov sa znížil o 25,2 % a dosiahnutý finančný objem klesol o 21,7 %. Na medziročnej báze bol zaznamenaný pokles počtu transakcií o 8,7 % pri poklese počtu zobchodovaných cenných papierov o 6,4 % a raste dosiahnutého finančného objemu o 2,1 %. Rovnako ako v minulých mesiacoch, aj v apríli mali v obchodovaní s dlhopismi prevahu priame obchody, s finančným objemom vo výške 1,145 mld. eur, nad kurzotvornými obchodmi s objemom 9,9 mil. eur.

Trhová kapitalizácia dlhopisov k poslednému obchodnému dňu sledovaného mesiaca dosiahla hodnotu 40,114 mld. eur, čo predstavovalo 0,8-percentný medzimesačný rast. Trhová kapitalizácia emisií dlhopisov umiestnených na trhu kótovaných cenných papierov zaznamenala od konca predchádzajúceho mesiaca rast o 0,7 % na úroveň 36,765 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies