Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Deutsche Bank sa pripravuje na vystúpenie Londýna z EÚ

Deutsche Bank
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Michael Probst

Najväčšia nemecká banka potvrdila, že skúma rôzne scenáre vývoja v prípade odchodu Veľkej Británie z EÚ.

Druhá najväčšia banka v eurozóne podľa aktív, nemecká Deutsche Bank, sa začína pripravovať na možný odchod Veľkej Británie z Európskej únie. Informovala o tom v utorok hovorkyňa spoločnosti. Banka zvolala pracovnú skupinu na vysokej úrovni, ktorá skúma rôzne scenáre vývoja. V prípade vystúpenia z EÚ prichádza do úvahy stiahnutie časti britských aktivít do Nemecka alebo iných krajín eurozóny. Najväčšia nemecká banka Deutsche Bank je vo Veľkej Británii prítomná od roku 1873 a v krajine zamestnáva takmer 9 tis. ľudí.

Britský premiér David Cameron po víťazstve v májových parlamentných voľbách potvrdil, že s Bruselom sa chce dohodnúť na novej podobe vzťahov a na základe výsledkov rokovaní vypísať do konca roka 2017 referendum o zotrvaní krajiny v EÚ. Hovorca premiéra na otázku o plánoch Deutsche Bank uviedol, že referendum v konečnom dôsledku poskytne firmám väčšie istoty. Premiér má „veľmi jasný“ plán, ktorým je rokovať o úprave vzťahov a obyvateľom následne umožniť, aby v referende rozhodli o zotrvaní v EÚ, povedal hovorca a dodal, že kroky konkrétnych spoločností nebude komentovať.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. mája 2015 15:37Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...