Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Deutsche Bank
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Michael Probst
1. februára 2019 11:14 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Deutsche Bank po troch rokoch strát vlani dosiahla čistý zisk 341 mil. eur

Vo štvrtom kvartáli 2018 však peňažný ústav evidoval stratu 409 mil. eur pre pokles príjmov z obchodovania s dlhopismi a devízami.

Nemecká banka Deutsche Bank po troch rokoch strát za vlaňajšok vykázala zisk, keďže splnila svoje plány v oblasti redukcie nákladov. Banka v piatok informovala, že v roku 2018 dosiahla čistý zisk 341 mil. eur, pričom v roku 2017 skončila v strate 735 mil. eur. V záverečnom kvartáli minulého roka však peňažný ústav evidoval stratu 409 mil. eur v dôsledku poklesu príjmov z obchodovania s dlhopismi a devízami.

Banka sa zameriava na Európu

Deutsche Bank znižuje počet zamestnancov, zbavuje sa riskantných aktív a opätovne sa sústreďuje na Európu a Nemecko a nie na snahu o súťaž s investičnými bankami na Wall Street. Doteraz však banka investorov nepresvedčila. Hodnota jej akcií za uplynulých dvanásť mesiacov oslabila o 45 percent.

Vo štvrtok akcie Deutsche Bank klesli o 4,4 percenta pre dohady, že by sa mohla zlúčiť s Commerzbank, ktorá je jej menším nemeckým konkurentom. Generálny riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing však na otázku v súvislosti s možnou fúziou ešte minulý týždeň odpovedal, že jeho prvým cieľom je obnovenie ziskovosti a že fúzia je „mimo toho, o čom v súčasnosti rozmýšľam“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame