Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, sporenie, peniaze, bankovky
Ilustračné foto pixabay.com
20. októbra 2015 9:15 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Deutsche Bank omylom previedla na účet klienta 6 mld. USD

Banka peniaze podľa denníka Financial Times získala počas nasledujúceho dňa späť.

Spoločnosť Deutsche Bank omylom previedla na účet amerického hedžového fondu, svojho klienta, sumu 6 mld. USD. Menej skúsený člen tímu, ktorý sa zaoberá obchodmi na devízových trhoch, totiž použil pri platbe nesprávne údaje. Informoval o tom denník Financial Times. Banka od klienta získala sumu naspäť počas nasledujúceho dňa. O celej situácii dostali správu americký Federálny rezervný systém, Európska centrálna banka a taktiež britský Úrad pre finančné služby.
Šéf bol na dovolenke
Menej skúsený pracovník banky podľa Financial Times transakciu uskutočnil v júni. V tom čase bol jeho šéf na dovolenke. Chybou bolo, že pracovník pracoval s hrubou sumou namiesto čistej hodnoty. To vyústilo do toho, že celá transakcia mala „priveľa núl“. Takéto chyby sa stávajú pomerne bežne, nezvyčajná je však výška sumy. Spoločnosť Deutsche Bank situáciu nekomentovala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies