Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Mary Altaffer
26. novembra 2015 11:32 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Desať bánk čelí žalobe za ohrozenie súťaže na trhu so swapmi

Podľa žaloby banky úspešne bránili novej konkurencii zo strany spoločností, ktoré nie sú bankami.

Desať bánk, ktoré patria k najväčším na Wall Street, ako aj dve obchodovacie platformy čelia obvineniam z obmedzovania hospodárskej súťaže na trhu s úrokovými swapmi. Tento trh dosahuje hodnotu 320 bil. USD. Hromadná žaloba sa týka bánk Goldman Sachs, Bank of America Merrill Lynch, JPMorgan Chase, Citigroup, Credit Suisse, Barclays, BNP Paribas, UBS, Deutsche Bank a Royal Bank of Scotland.

Nekalé praktiky na trhu sa vraj objavujú minimálne od roku 2007
Podľa žaloby banky úspešne bránili novej konkurencii zo strany spoločností, ktoré nie sú bankami, aby pôsobili na tomto lukratívnom trhu. Žalobe čelia aj obchodovacie platformy ICAP a Tradeweb. Žalobu podali The Public School Teachers‘ Pension a Retirement Fund of Chicago na súde na Manhattane. Nekalé praktiky sa podľa nich na trhu objavujú minimálne od roku 2007. „Žalovaná strana to robila z jediného jednoduchého dôvodu: chceli uchrániť mimoriadny zdroj ziskov,“ uvádza sa v žalobe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies