Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tatra banka
Ilustračné foto Tatra banka
3. septembra 2015 10:15 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

DDS Tatra banky za prvý polrok so ziskom 652 tis. eur

Oproti prvému polroku vlaňajška sa tak čistý zisk spoločnosti znížil o 608 tis. eur.

Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) Tatra banky, a. s. dosiahla v prvom polroku tohto roka čistý zisk 652 tis. eur. Oproti prvému polroku vlaňajška sa tak čistý zisk spoločnosti znížil o 608 tis. eur. Celkové výnosy spoločnosti za január až jún tohto roka predstavovali vyše 4,2 mil. eur a celkové náklady takmer 3,4 mil. eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila spoločnosť.

Výnosy spoločnosť dosiahla v prvom polroku tohto roka takmer výlučne vo forme poplatkov od klientov, ktoré tvorili 4,2 mil. eur. Medziročne ide o pokles o 201 tis. eur. Náklady penzijnej firmy pozostávali najmä z nákladov na odplaty a provízie v sume 2,8 mil. eur, čo je oproti prvému polroku vlaňajška nárast o 602 tis. eur. Ostatné náklady firmy za prvý polrok tohto roka predstavovali 315 tis. eur a personálne náklady 225 tis. eur.

Aktíva DDS Tatra banky v celkovej výške takmer 10,85 mil. eur tvoril ku koncu júna obežný majetok v sume takmer 10,72 mil. eur a dlhodobý majetok v hodnote 130 tis. eur. Základné imanie spoločnosti ku koncu prvého polroka tohto roka predstavovalo 1,66 mil. eur. Záväzky firma vykázala v sume 1,13 mil. eur.

DDS Tatra banky vznikla v apríli 2006 transformáciou z Doplnkovej dôchodkovej poisťovne Pokoj. Jej jediným akcionárom je Tatrabanka, a. s. Je druhou najväčšou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou na Slovensku. V súčasnosti spravuje úspory klientov v sume 468,2 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies