DDS Tatra banky za prvý polrok so ziskom 652 tis. eur

3. septembra 2015 10:15
SITA
Tatra banka
Ilustračné foto Tatra banka

Oproti prvému polroku vlaňajška sa tak čistý zisk spoločnosti znížil o 608 tis. eur.


Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) Tatra banky, a. s. dosiahla v prvom polroku tohto roka čistý zisk 652 tis. eur. Oproti prvému polroku vlaňajška sa tak čistý zisk spoločnosti znížil o 608 tis. eur. Celkové výnosy spoločnosti za január až jún tohto roka predstavovali vyše 4,2 mil. eur a celkové náklady takmer 3,4 mil. eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila spoločnosť.

Výnosy spoločnosť dosiahla v prvom polroku tohto roka takmer výlučne vo forme poplatkov od klientov, ktoré tvorili 4,2 mil. eur. Medziročne ide o pokles o 201 tis. eur. Náklady penzijnej firmy pozostávali najmä z nákladov na odplaty a provízie v sume 2,8 mil. eur, čo je oproti prvému polroku vlaňajška nárast o 602 tis. eur. Ostatné náklady firmy za prvý polrok tohto roka predstavovali 315 tis. eur a personálne náklady 225 tis. eur.

Aktíva DDS Tatra banky v celkovej výške takmer 10,85 mil. eur tvoril ku koncu júna obežný majetok v sume takmer 10,72 mil. eur a dlhodobý majetok v hodnote 130 tis. eur. Základné imanie spoločnosti ku koncu prvého polroka tohto roka predstavovalo 1,66 mil. eur. Záväzky firma vykázala v sume 1,13 mil. eur.

DDS Tatra banky vznikla v apríli 2006 transformáciou z Doplnkovej dôchodkovej poisťovne Pokoj. Jej jediným akcionárom je Tatrabanka, a. s. Je druhou najväčšou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou na Slovensku. V súčasnosti spravuje úspory klientov v sume 468,2 mil. eur.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články