DDS NN Tatry-Sympatia k júnu so ziskom 3,27 mil. eur

7. septembra 2015 12:27
SITA
Rast graf
Ilustračné foto. worradmu/FreeDigitalPhotos.net

V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast o 2,75 mil. eur.

Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) NN Tatry-Sympatia, ktorá do 23. marca tohto roka pôsobila pod názvom DDS ING Tatry-Sympatia, dosiahla v prvom polroku tohto roka čistý zisk 3,27 mil. eur. V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast o 2,75 mil. eur. Celkové výnosy spoločnosti za prvých šesť mesiacov tohto roka predstavovali 8,2 mil. eur a celkové náklady 4,4 mil. eur. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila penzijná spoločnosť.

Výnosy spoločnosť dosiahla v prvom polroku tohto roka prevažne vo forme poplatkov od klientov, ktoré tvorili takmer 6,7 mil. eur. Finančné výnosy penzijná firma zaevidovala v sume 17 tis. eur. Celkové náklady penzijnej firmy pozostávali najmä z ostatných nákladov na úrovni 1,61 mil. eur a personálnych nákladov v hodnote 1,49 mil. eur.

Aktíva DDS NN Tatry-Sympatia v celkovej výške 9,97 mil. eur tvoril ku koncu júna najmä obežný majetok v sume 9,89 mil. eur. Základné imanie dôchodkovej firmy ku koncu júna predstavovalo 3,32 mil. eur a zákonný rezervný fond 664 tis. eur. Záväzky spoločnosť vykázala ku koncu júna tohto roka vo výške 2,68 mil. eur.

DDS NN Tatry-Sympatia s pôvodným názvom DDS ING Tatry-Sympatia vznikla transformáciou z Prvej doplnkovej dôchodkovej poisťovne Tatry-Sympatia. Jej jediným akcionárom je spoločnosť NN Continental Europe Holdings, B.V. S hodnotou majetku v spravovaných doplnkových dôchodkových fondoch v sume 573,1 mil. eur je najväčšou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou na Slovensku.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články