Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rast graf
Ilustračné foto. worradmu/FreeDigitalPhotos.net
7. septembra 2015 12:27 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

DDS NN Tatry-Sympatia k júnu so ziskom 3,27 mil. eur

V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast o 2,75 mil. eur.

Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) NN Tatry-Sympatia, ktorá do 23. marca tohto roka pôsobila pod názvom DDS ING Tatry-Sympatia, dosiahla v prvom polroku tohto roka čistý zisk 3,27 mil. eur. V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast o 2,75 mil. eur. Celkové výnosy spoločnosti za prvých šesť mesiacov tohto roka predstavovali 8,2 mil. eur a celkové náklady 4,4 mil. eur. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila penzijná spoločnosť.

Výnosy spoločnosť dosiahla v prvom polroku tohto roka prevažne vo forme poplatkov od klientov, ktoré tvorili takmer 6,7 mil. eur. Finančné výnosy penzijná firma zaevidovala v sume 17 tis. eur. Celkové náklady penzijnej firmy pozostávali najmä z ostatných nákladov na úrovni 1,61 mil. eur a personálnych nákladov v hodnote 1,49 mil. eur.

Aktíva DDS NN Tatry-Sympatia v celkovej výške 9,97 mil. eur tvoril ku koncu júna najmä obežný majetok v sume 9,89 mil. eur. Základné imanie dôchodkovej firmy ku koncu júna predstavovalo 3,32 mil. eur a zákonný rezervný fond 664 tis. eur. Záväzky spoločnosť vykázala ku koncu júna tohto roka vo výške 2,68 mil. eur.

DDS NN Tatry-Sympatia s pôvodným názvom DDS ING Tatry-Sympatia vznikla transformáciou z Prvej doplnkovej dôchodkovej poisťovne Tatry-Sympatia. Jej jediným akcionárom je spoločnosť NN Continental Europe Holdings, B.V. S hodnotou majetku v spravovaných doplnkových dôchodkových fondoch v sume 573,1 mil. eur je najväčšou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou na Slovensku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame