Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro bankovky
Ilustračné foto pixabay.com
4. januára 2016 8:32 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Ďalšie banky nezaplatili v Británii v roku 2014 žiadne dane

Spoločnosti Citigroup a Credit Suisse uviedli, že ich britské divízie nezaplatili v roku 2014 v rámci firemných daní nič.

Ďalšie dve investičné banky zaplatili vo Veľkej Británii v roku 2014 nulové dane. Opozičnú Labouristickú stranu to podnietilo, aby vyzvala vládu na revíziu minuloročných daňových zmien, ktoré pre banky pripravila minulý rok. Počas uplynulých 14 dní spoločnosti Citigroup a Credit Suisse uviedli, že ich britské divízie nezaplatili v roku 2014 v rámci firemných daní nič. Údaje za rok 2014 sú najaktuálnejšie, ktoré sú k dispozícii.

Sedem z desiatich najväčších zahraničných investičných a komerčných bánk už informovalo, že v roku 2014 ich britské divízie nezaplatili žiadne dane. Celkovo 10 bankových skupín získalo vo Veľkej Británii na poplatkoch približne 40 mld. USD. Zároveň zaznamenali zisky vo výške 6,5 mld. USD a zamestnávajú približne 50 tis. zamestnancov. Spoločne v rámci firemných daní zaplatili len 205 mil. USD.

V júli britský minister financií George Osborne vyhlásil, že zníži bankovú daň na polovicu. Banková daň je určená ako percento z hodnoty aktív bánk. Okrem toho sa má zúžiť základ dane, z ktorého sa vypočítava. Osborne prisľúbil zníženie dane po tom, ako banky pohrozili, že presunú svoje aktivity z Londýna.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies