Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
1. augusta 2018 12:21 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

ČSOB v prvom polroku s medziročným poklesom zisku

ČSOB dosiahla v prvom polroku zisk 26,7 mil. eur pri poklese o 17 %.

ČSOB dosiahla podľa individuálnych výsledkov v prvom polroku čistý zisk na úrovni 26,7 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou, v medziročnom porovnaní je to pokles o 17 %. Čisté úrokové výnosy poklesli o jedno percento na 82,5 mil. eur. Naopak, čisté výnosy z poplatkov a provízií evidovali medziročný nárast o 3,1 % na sumu 28,5 mil. eur. Celkové výnosy poklesli o 1,8 % na 118,8 mil. eur. Prevádzkové náklady stúpli o 5,2 % na 82,9 mil. eur.

Skupina ČSOB dosiahla v minulom roku čistý zisk 70 mil. eur. V medziročnom porovnaní to znamená zníženie o 16 %. Samotná banka zaznamenala pokles zisku o 34,4 % na 51,5 mil. eur. Dôvodom bola podľa vyjadrení spoločnosti predovšetkým vysoká porovnávacia báza z roku 2016, kedy bol zisk pozitívne ovplyvnený jednorazovým výnosom z výmeny akcií Visa. Po jeho eliminácii by bol medziročný pokles konsolidovaného čistého zisku približne 2,8 %.

O spoločnosti

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame