Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
5. januára 2016 12:16 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

ČSOB počíta s rastom zisku za rok 2015

V roku 2016 ČSOB očakáva, že hospodárske výsledky ovplyvnení aj silnejúca regulácia v bankovom sektore.

ČSOB očakáva, že hospodársky výsledok za rok 2015 skončí nad úrovňou toho predošlého. Za deväť mesiacov 2015 pritom banka dosiahla zisk 64,1 mil. eur pri medziročnom raste o 28 %. Pod pozitívny vývoj sa podľa vyjadrení ČSOB Zuzany Eliášovej podpísal, aj napriek trhovému prostrediu nízkych úrokových sadzieb, vývoj úrokových výnosov. Ten podporil najmä narastajúci objem všetkých strategických produktov celej finančnej skupiny.

Pomohol aj predaj podielových fondov
Pod výsledky sa podpísala aj nová akvizícia, keď prostredníctvom dcérskej spoločnosti ČSOB Leasing nadobudla ČSOB skupina 100-percentný podiel v spoločnosti VB Leasing Slovakia. K výsledku prispeli podľa Eliášovej aj výnosy z poplatkov a provízií, a to vďaka pretrvávajúcemu úspešnému predaju štruktúrovaných podielových fondov, zisk z finančných operácií a aj zdravé úverové portfólio.

Investície by mali pokračovať
V roku 2016 plánuje ČSOB pokračovať v úspešných obchodných výsledkoch všetkých strategických produktov. Plánuje pokračovať aj v investíciách do informačných technológií. „Očakávame však, že hospodárske výsledky budú ovplyvnené aj silnejúcou reguláciou v bankovom sektore,“ dodala Eliášová.
ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...