Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bankomat, euro, peniaze, bankovky
SITA/Nina Bednáriková
8. decembra 2016 11:41 BankySpotrebiteľ od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

Čo robiť, ak klient zabudne hotovosť v bankomate

Pri dodržaní základných pravidiel je pravdepodobnosť vrátenia peňazí pomerne vysoká.

V týchto predvianočných dňoch sa čoraz častejšie stáva, že klienti pri výbere hotovosti z bankomatu nevenujú pozornosť činnosti, ktorú vykonávajú a peniaze si zabudnú vziať. Ako sa dostať k svojej zabudnutej hotovosti, resp. čo robiť v prípade nájdenia peňazí v bankomate, radí Slovenská banková asociácia.

Banky na Slovensku v posledných mesiacoch roka evidujú vyšší počet reklamácií klientov o vrátenie zabudnutej hotovosti v bankomate. Skúsenosti bánk potvrdzujú, že pri dodržaní základných pravidiel je pravdepodobnosť vrátenia peňazí pomerne vysoká.
Ak si v bankomate zabudnete peniaze
Ak sa vám už takáto situácia stala, je potrebné, aby ste ihneď kontaktovali svoju  banku, ktorá vám vydala platobnú kartu. Podajte reklamáciu o strate peňazí, v ktorej uveďte výšku hotovosti, miesto, dátum a čas výberu. Banka na základe šetrenia môže zistiť, čo sa s nájdenými peniazmi stalo a máte šancu, že sa vaše peniaze nájdu a budú vám vrátené.

V prípade, ak sa peniaze nepodarilo nájsť, resp.  neboli vrátené nálezcom, je možné obrátiť sa na políciu. Banka, ktorej patrí bankomat, poskytne polícii potrebnú súčinnosť.
Ak v bankomate nájdete cudzie peniaze
Nájdené peniaze z bankomatu odovzdajte v ktorejkoľvek pobočke banky, ktorej patrí bankomat alebo na polícii.  Pri odovzdaní peňazí uveďte miesto, dátum a čas nálezu. O odovzdaní nájdenej hotovosti v bankomate si vyžiadajte potvrdenie. V prípade, že by ste si nájdene peniaze ponechali, išlo by o bezdôvodné obohatenie a vystavili by ste sa riziku trestného stíhania.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame