Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Česká národná banka
Hlavná budova ČNB. ČNB
26. novembra 2015 13:32 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

ČNB bude zrejme intervenovať do konca budúceho roka

Podľa člena bankovej rady českej centrálnej banky Jiřího Rusnoka je však príliš skoro hovoriť o konkrétnom dátume.

Ukončenie režimu slabej českej koruny sa pravdepodobne posunie na koniec roka 2016. Je však príliš skoro hovoriť o konkrétnom dátume. Vo štvrtok to uviedol Jiří Rusnok, člen bankovej rady českej centrálnej banky (ČNB). Banka podľa jeho slov bude brať do úvahy aj decembrové zasadnutie Európskej centrálnej banky.
Banka si už odsúhlasila možné posunutie režimu intervencií
„V tomto momente sa to (ukončenie) pravdepodobne posunie ku koncu budúceho roku. Je však príliš skoro na stanovenie konkrétneho dátumu ukončenia režimu intervencií,“ povedal pre portál Patria.cz. Česká centrálna banka 5. novembra odsúhlasila, že je možné, že sa režim intervencií posunie ku koncu roka 2016. Dôvodom je slabý rast miery inflácie k cieľovej hodnote napriek silnému rastu ekonomiky.
Hranica je 27 českých korún
Politiku udržiavania kurzu českej koruny blízko hranice 27 CZK/EUR naštartovala ČNB v novembri 2013 zhruba rok po tom, čo v snahe odvrátiť deflačné riziká stlačila úrokové sadzby takmer na nulu. Cieľovú infláciu si banka naplánovala na úrovni 2 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies