Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Citigroup
Ilustračné foto AP Photo/Nick Ut
2. septembra 2015 14:40 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Citi predáva svoju maďarskú divíziu Erste Group

Erste Group už v júni prejavila záujem o retailové portfólio americkej Citi v Maďarsku.

Spoločnosť Citigroup súhlasila s predajom divízie retailového bankovníctva v Maďarsku rakúskej skupine Erste Group Bank AG. Uviedla to v stredu americká banka. Akvizícia zahŕňa retailové bankovníctvo Citi, spotrebiteľské pôžičky, oddelenie platobných kariet a presun zamestnancov v oddelení retailového bankovníctva. Citi však neprezradila finančné podmienky dohody.

Agentúra Reuters v júni informovala, že Erste Group má záujem kúpiť maďarské retailové portfólio Citi. Aktívami tretia najväčšia americká banka naďalej predáva prevádzky, ktoré nie sú pre banku kľúčové. Citi sa v posledných rokoch stiahla z retailového bankovníctva v dlho zavedených trhoch ako je Japonsko.

Skupina Erste pôsobí aj na Slovensku. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií Slovenskej sporiteľne sa táto spoločnosť začlenila do finančnej skupiny Erste. Predaj akcií sa uskutočnil v januári 2001. Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies