Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čistý zisk ruskej Sberbank v treťom kvartáli vzrástol o 64 %

Rubeľ, Rusko
Ilustračné foto pixabay.com

Najväčšia ruská banka za júl až september vykázala čistý zisk 224,1 mld. rubľov.

Ruská banka Sberbank, ktorá je najväčším peňažným ústavom v krajine, v treťom kvartáli dosiahla čistý zisk v sume 224,1 mld. rubľov (RUB). V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to bol rast o 63,6 percenta. Čistý zisk na kmeňovú akciu sa medziročne zvýšil o 62,4 percenta na 10,33 RUB. Sberbank o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke.

Objem úverov stúpol

Čisté úrokové výnosy banky počas júla až septembra sa medziročne zvýšili o 9,4 percenta na úroveň 375 mld. RUB. Čisté výnosy banky z poplatkov a provízií boli v objeme 100,9 mld. RUB, čo bol medziročný rast o 13,9 percenta. Objem úverov, ktoré Sberbank poskytla, sa počas tretieho štvrťroku zväčšil o 2,5 percenta, pričom korporátne úvery vzrástli o 1,8 percenta a pôžičky retailovej klientele sa zvýšili o 4,2 percenta.

„Zvýšená aktivita pri poskytovaní úverov a silné sústredenie sa na výnosy z poplatkov a provízií na pozadí zlepšujúceho sa makroekonomického prostredia viedli k tomu, že kvartál bol pre skupinu dobrý,“ povedal finančný riaditeľ banky Alexander Morozov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 15. novembra 2017 14:47Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...