Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KBC
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Yves Logghe, File
12. mája 2015 13:50 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Čistý zisk KBC v prvom štvrťroku stúpol o 51 %

Belgická skupina za prvý kvartál vykázala čistý zisk po úprave o jednorazové položky v objeme 510 mil. eur.

Belgická finančná skupina KBC za prvý štvrťrok vykázala vyšší čistý zisk, ako sa očakávalo. Ide o výsledok výrazného zlepšenia podnikania skupiny v oblasti poisťovníctva. Čistý zisk skupiny zvýšilo aj to, že sa k zisku vrátila divízia zahŕňajúca menšie trhy, ako napríklad Írsko. Čistý zisk KBC po úprave o jednorazové položky v prvom kvartáli medziročne stúpol o 51 % na 510 mil. eur. Výrazne tak prekonal očakávanie analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali, že bude v sume 384 mil. eur.

Divízia KBC International Markets, do ktorej patria dcérske spoločnosti v Bulharsku, Maďarsku, Írsku a na Slovensku, za prvý štvrťrok dosiahla čistý zisk 24 mil. eur, pričom v rovnakom období vlaňajška skončila v strate 28 mil. eur. Skupina KBC v prvom kvartáli evidovala výrazný pokles strát spôsobených zhoršením aktív, predovšetkým pre to, že tieto straty sa zmenšili v Írsku a Českej republike.

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach. Skupina ČSOB ponúka služby banky, KBC Asset Managementu, ČSOB Factoringu, ČSOB Leasingu, ČSOB Poisťovne a ČSOB stavebnej sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame