Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čistý zisk KBC v prvom štvrťroku stúpol o 51 %

KBC
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Yves Logghe, File

Belgická skupina za prvý kvartál vykázala čistý zisk po úprave o jednorazové položky v objeme 510 mil. eur.

Belgická finančná skupina KBC za prvý štvrťrok vykázala vyšší čistý zisk, ako sa očakávalo. Ide o výsledok výrazného zlepšenia podnikania skupiny v oblasti poisťovníctva. Čistý zisk skupiny zvýšilo aj to, že sa k zisku vrátila divízia zahŕňajúca menšie trhy, ako napríklad Írsko. Čistý zisk KBC po úprave o jednorazové položky v prvom kvartáli medziročne stúpol o 51 % na 510 mil. eur. Výrazne tak prekonal očakávanie analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali, že bude v sume 384 mil. eur.

Divízia KBC International Markets, do ktorej patria dcérske spoločnosti v Bulharsku, Maďarsku, Írsku a na Slovensku, za prvý štvrťrok dosiahla čistý zisk 24 mil. eur, pričom v rovnakom období vlaňajška skončila v strate 28 mil. eur. Skupina KBC v prvom kvartáli evidovala výrazný pokles strát spôsobených zhoršením aktív, predovšetkým pre to, že tieto straty sa zmenšili v Írsku a Českej republike.

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach. Skupina ČSOB ponúka služby banky, KBC Asset Managementu, ČSOB Factoringu, ČSOB Leasingu, ČSOB Poisťovne a ČSOB stavebnej sporiteľne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. mája 2015 13:50Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...