Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Erste HQ_EBOe_Wien 2
Ilustračné foto Erste Bank
7. mája 2015 12:31 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Čistý zisk Erste Group sa viac ako zdvojnásobil

Banka za január až marec dosiahla čistý zisk na úrovni 225,8 mil. eur.

Rakúska banka Erste Group v prvom štvrťroku viac ako zdvojnásobila svoj čistý zisk, a to na sumu 225,8 mil. eur. Pohodlne tak prekonala očakávania trhu, keďže jej rezervy na krytie rizík sa znížili na polovicu. Analytici, ktorých vo svojom prieskum oslovila agentúra Reuters, v priemere odhadovali, že čistý zisk Erste Group sa v prvom kvartáli zvýšil o 82,5 % na 188 mil. eur.

Erste Group potvrdila svoju prognózu pre rok 2015, ktorá ráta s poklesom prevádzkového zisku o 4 až 6 % z úrovne 3,09 mld. eur, na ktorej bol v minulom roku. Pokles Erste očakáva pre slabšie prevádzkové zisky v Maďarsku a Rumunsku a pre pretrvávajúce nízke úrokové sadzby. Banka predpokladá, že objem úverov, ktoré poskytuje sa zvýši o 1 až 3 %.

Skupina Erste pôsobí aj na Slovensku. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií Slovenskej sporiteľne sa táto spoločnosť začlenila do finančnej skupiny Erste. Predaj akcií sa uskutočnil v januári 2001. Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies