Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čína, peniaze, bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com
20. septembra 2018 9:52 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Čínsky premiér vyhlásil, že Peking neoslabí jüan v záujme podpory exportu

Podľa predsedu čínskej vlády by trvalé znehodnocovanie jüanu narobilo krajine viac škody ako úžitku.

Čína odmieta obvinenia, že využíva svoju menu ako nástroj v obchodnej vojne s USA. Čínsky premiér Li Kche-čchiang na Svetovom ekonomickom fóre v meste Tiencin vyhlásil, že Peking nebude aktívne oslabovať jüan s cieľom podporiť export. Informuje o tom portál bbc.com. „Nedávnu fluktuáciu výmenného kurzu jüanu niektorí považujú za úmyselné opatrenie zo strany Číny. To jednoducho nie je pravda,“ povedal čínsky premiér.

„Trvalé znehodnocovanie jüanu našej krajine narobí viac škody ako úžitku. Čína nikdy nepôjde cestou stimulácie exportu znehodnotením svojej meny,“ vyhlásil Li Kche-čchiang. Predseda čínskej vlády sa takto vyjadril v čase eskalácie obchodnej vojny medzi Čínou a USA. Washington tento týždeň oznámil, že od pondelka zavedie nové clá na čínske tovary v hodnote 200 mld. USD. Peking vyhlásil, že odpovie novými clami na dovoz z USA v sume 60 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame