Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čínska štátna banka ICBC je v Španielsku podozrivá z prania špinavých peňazí

Zákon, právo, súd
Ilustračné foto pixabay.com

Spoločnosť ICBC Europe mala prostredníctvom španielskej pobočky pomôcť preprať viac ako 214 mil. eur.

Európska dcéra čínskej štátom vlastnenej banky Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) čelí v Španielsku obvineniu z napomáhania organizovanému zločinu. Podľa súdu mala spoločnosť ICBC Europe so sídlom v Luxemburgu medzi rokmi 2011 a 2014 prostredníctvom svojej španielskej pobočky preprať viac ako 214 mil. eur.

Rozhodnutie zverejnil v pondelok sudca španielskeho Najvyššieho súdu Ismael Moreno. Ako informovala agentúra AP, v kauze už od februára 2016 čelí vyšetrovaniu sedem vedúcich pracovníkov madridskej pobočky banky.

Podľa sudcu ICBC Europe disponovala informáciami o podozrivých aktivitách španielskej pobočky, ktorá mala aktívne prijímať hotovosť pochádzajúcu z organizovaného zločinu a nelegálneho podnikania. Pôvod vkladov následne utajovala ich premenou na úvery zahraničným klientom, ktoré väčšinou prevádzala do Číny.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. septembra 2017 10:37Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...