Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čínska centrálna banka znižuje úroky

Rast
Ilustračné foto. pixabay.com

Centrálna banka krajiny tak podniká ďalší krok na podporu spomaľujúcej sa ekonomiky.

Čína znižuje úroky pri pôžičkách, ktoré komerčným bankám poskytuje v rámci pohotovostnej úverovej linky. S účinnosťou od piatka v rámci tejto linky redukuje jednodňovú úrokovú sadzbu na 2,75 % z doterajších 4,5 % a sedemdňovú sadzbu na 3,25 % z 5,5 %. Centrálna banka, ktorá o tom informovala vo štvrtok, tak podniká ďalší krok na podporu spomaľujúcej sa ekonomiky krajiny.
Signál ďalšieho uvoľnenia menovej politiky
Li Huiyong, ekonóm spoločnosti Shenyin & Wanguo Securities, uviedol, že redukcia úrokov v rámci pohotovostnej úverovej linky signalizuje ďalšie uvoľnenie menovej politiky v budúcnosti. Očakáva, že centrálna banka Číny v najbližších dvanástich mesiacoch zredukuje svoju hlavnú úrokovú sadzbu o 25 až 50 bázických bodov a zároveň zníži povinné rezervy bánk.
Ekonomika Číny spomaľuje rast
Čínska ekonomika v treťom kvartáli medziročne posilnila o 6,9 %, čiže tempo je rastu kleslo pod hranicu 7 % prvýkrát od globálnej finančnej krízy. Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) očakáva, že za celý tento rok čínsky hrubý domáci produkt posilní o 6,8 %. OECD zároveň predpokladá, že v budúcom roku sa hospodársky rast krajiny spomalí na 6,5 % a v roku 2017 ekonomika Číny posilní ešte menej, a to o 6,2 %.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. novembra 2015 14:42Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...