Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čínska centrálna banka uvoľnila menovú politiku

Čínska centrálna banka
Čínska centrálna banka. AP Photo/Ng Han Guan, File

Jednoročnú úrokovú sadzbu znižuje centrálna banka krajiny od 26. augusta o 25 bázických bodov na úroveň 4,6 %.

Čínska centrálna banka rozhodla o redukcii úrokových sadzieb a znížení povinných rezerv bánk. Utorkové rozhodnutie znamená, že centrálna banka zvýšila podporu spomaľujúcej sa ekonomike a oslabujúcemu akciovému trhu. Jej krok prišiel po tom, ako čínske akciové indexy klesli v utorok o vyše 7 % a to na také nízke úrovne, na akých neboli od decembra minulého roka. V pondelok sa čínsky akciový trh prepadol o viac ako 8 %.

Čínska centrálna banka na svojej internetovej stránke v utorok informovala, že jednoročnú úrokovú sadzbu znižuje o 25 bázických bodov na úroveň 4,6 % s účinnosťou od 26. augusta. Zároveň pre väčšinu veľkých bánk redukuje povinné rezervy o 50 bázických bodov na 18 % s účinnosťou od 6. septembra. Tento najnovší krok v rámci uvoľňovania čínskej menovej politiky nasleduje po tom, ako Peking pred dvomi týždňami devalvoval jüan.

Čínska vláda v posledných mesiacoch podnikla viacero krokov v snahe o podporu hospodárstva. Analytici sú pritom presvedčení, že Peking pravdepodobne bude musieť v stimulačnej politike pokračovať do konca roka, aby dosiahol cielený tohtoročný ekonomický rast na úrovni približne 7 %.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 25. augusta 2015 14:37Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...