Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Praha2
Ilustračné foto. UniCredit
6. augusta 2015 12:25 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Český a slovenský UniCredit so ziskom 3,1 mld. CZK

V medziročnom porovnaní banka zisk navýšila o viac ako štvrtinu.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia dosiahla v prvom polroku konsolidovaný čistý zisk 3,1 mld. českých korún (CZK). V medziročnom porovnaní ho navýšila o 25,6 %. “Rástli sme dvojciferným tempom nielen v oblasti spotrebiteľských a hypotekárnych úverov, ale výrazný medziročný nárast naďalej dosahujeme v úverovaní malých a stredných firiem vrátane dynamického rastu financovanej hodnoty vozidiel a strojov v lízingových firmách našej skupiny,” uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Jiří Kunert.

Čistý výnos z úrokov českého a slovenského UniCreditu sa zvýšil o 6 % na 5,2 mld. CZK. Ako doplnil finančný riaditeľ UniCredit Bank Gregor Hofstaetter-Pobst, rast v tejto oblasti je výnimočný, keďže pretrváva prostredie nízkych úrokových sadzieb. “Nárast odráža rast klientskej základne a zvýšený objem obchodov na oboch trhoch, kde pôsobíme,” povedal. Čisté výnosy z poplatkov a provízií medziročne narástli o 11,7 % na takmer 2 mld. CZK.

Všeobecné prevádzkové náklady vzrástli o 5,2 % na 3,646 mld. CZK. “V súlade s rastúcimi obchodnými aktivitami registrujeme aj mierny nárast prevádzkových nákladov našej finančnej skupiny. Neustály zodpovedný prístup v oblasti riadenia nákladov na úverové riziko a zvýšenie kvality úrovne dlhodobých pohľadávok sa pozitívne prejavili v poklese nákladov na úverové riziko o viac než 60 %,” uviedol Hofstaetter-Pobst.

Ku koncu šiesteho mesiaca boli celkové aktíva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia na úrovni 561,8 mld. CZK. V medziročnom porovnaní je to nárast o 15 %. Pohľadávky voči klientom sa zvýšili o 8,3 % na 355,88 mld. CZK. Záväzky voči klientom vzrástli o 14,5 % na 333 mld. CZK. Do konsolidovaného celku sú zahrnuté výsledky spoločností UniCredit Bank a UniCredit Leasing v Českej republike a na Slovensku, ako aj výsledky faktoringovej spoločnosti UniCredit Factoring Czech Republic and Slovakia.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s., pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Pôvodne to bola Slovenská poľnohospodárska banka, neskôr Poľnobanka, či UniBanka. UniCredit Bank vznikla zlúčením UniBanky a HVB Bank Slovakia v roku 2007, pričom majoritným akcionárom sa vtedy stala UniCredit Bank Austria a začlenila sa tak do UniCredit Group. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame