Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda
Ilustračné foto pixabay.com
25. novembra 2018 18:41 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Českí a slovenskí finanční poradcovia budú spolupracovať

Zavedú jednotný štandard reportovania dát o finančno-poradenskom trhu.

Česká Asociácia spoločností finančného poradenstva a sprostredkovania (ČASF) a slovenská Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP) podpísali memorandum o užšej vzájomnej spolupráci. To bude základom pre rozvoj vzťahov poradenskej profesie medzi oboma krajinami. Informovala o tom AFISP v tlačovej správe.

Asociácie sa budú vzájomne informovať o vývoji legislatívy v oboch krajinách. Pri zvlášť závažných prípadoch, ktoré by mohli byť priamo namierené proti záujmom finančných poradcov a tiež proti ich klientom, zriadia tzv. zvláštny systém včasného varovania. Ten, vzhľadom na promptné zdieľanie informácií na nadnárodnej úrovni, umožní včasné vysporiadanie sa s rizikami či prípadnými negatívnymi hrozbami.

Praktickú časť memoranda tvorí záväzok zaviesť do roka jednotný systém reportovania dát o finančno-poradenskom trhu. A to tak, aby publikované štatistiky za Slovenska a Českej republiky boli vzájomne porovnateľné a prepojené.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame