Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Česká národná banka
Hlavná budova ČNB. ČNB
18. decembra 2015 11:44 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

České banky sú odolné voči nepriaznivým šokom

Bankový sektor v septembri podľa českej centrálnej banky dosiahol kapitálovú primeranosť 17,3 %.

Český bankový sektor je odolný voči potenciálnym nepriaznivým šokom a jeho kapitálová vybavenosť by zostala nad regulatórnym minimom aj v záťažových testoch. Informovala o tom v piatok česká centrálna banka. Bankový sektor v septembri dosiahol kapitálovú primeranosť 17,3 %, uviedla Česká národní banka.

Niektoré banky by mali doplniť kapitál
V základnom záťažovom scenári založenom na makroekonomických vyhliadkach by nastala situácia, v ktorej by tri banky reprezentujúce 2 % aktív sektora mali nedostatočný kapitál. Tieto banky budú musieť do budúcnosti upraviť svoj obchodný model alebo mierne doplniť kapitál.

Pri nepriaznivom vývoji by malo problém deväť bánk
V prípade nepriaznivého scenára by kapitálová primeranosť bankového sektora klesla pod 12 %. V tomto scenári by nesplnilo požiadavku kapitálovej primeranosti deväť bánk, reprezentujúcich 15 % aktív sektora. Aby tieto banky naplnili kapitálovú primeranosť na regulatórne minimum 8 %, tak budú musieť zvýšiť svoj kapitál o približne 10 mld. českých korún (CZK).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies