Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
české koruny, Česko
Ilustračné foto. pixabay.com
22. novembra 2017 10:44 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Česká koruna prelomila hranicu 25,50 CZK/EUR

Od apríla, kedy sa umelé oslabovanie koruny skončilo, posilnila približne o šesť percent.

Česká mena voči euru prelomila ďalšiu hranicu a jej kurz sa dostal pod 25,50 CZK/EUR, keď sa v stredu ráno pohyboval na úrovni 25,48 CZK/EUR. Česká koruna je tak najsilnejšia nielen od aprílového ukončenia intervencií, ale dokonca od júna 2013. Od apríla, kedy sa umelé oslabovanie koruny skončilo, posilnila približne o šesť percent. Informuje o tom český denník Hospodářské noviny.

Banková rada sa stretne budúci mesiac

Českú korunu podľa názoru analytikov smerom nahor posúva silný ekonomický rast a očakávanie ďalšieho zvyšovania úrokových sadzieb zo strany Českej národnej banky (ČNB). Najbližšie zasadanie bankovej rady má byť v decembri. „Trhy prekvapil predovšetkým guvernér Jiří Rusnok, podľa ktorého sú šance decembrového zvýšenia sadzieb ČNB päťdesiat na päťdesiat,“ cituje denník ekonóma Komerční banky Mareka Dřímala. Kľúčová úroková sadzba ČNB je v súčasnosti po dvoch zvýšeniach na úrovni 0,5 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame