Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Česká národná banka
Hlavná budova ČNB. ČNB
9. marca 2016 12:28 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Česká centrálna banka zakázala banke ERB Bank prijímať vklady, chce predísť stratám

Česká centrálna banka v súvislosti s činnosťou ERB Bank chystá regulačné rozhodnutie.

Českej banke ERB Bank, známej ako Evropsko-Ruska Banka, zakázala česká centrálna banka prijímať vklady a poskytovať úvery. Centrálna banka, ktorá v súvislosti s podnikaním ERB Bank chystá regulačné rozhodnutie, o tom informovala v stredu. Konštatovala pritom, že cieľom zákazu je predísť stratám pre prípad, že by sa postavenie ERB Bank zhoršilo. Bližšie podrobnosti však neposkytla. ERB Bank sa zatiaľ k rozhodnutiu českej centrálnej banky nevyjadrila.

Banka skončila v roku 2014 v strate
ERB Bank, ktorú sa orientuje na obchodovanie s Ruskom, mala podľa svojej výročnej správy za rok 2014 v jeho závere majetok v hodnote 6,2 mld. českých korún (CZK). Zároveň vykazovala kapitál podľa požiadaviek regulátora v sume 537 mil. CZK a ukazovateľ kapitálovej primeranosti Tier 1 na úrovni 9,7 %. Za rok 2014 banka vykázala stratu v sume 69,3 mil. CZK. Podľa výročnej správy banku úplne vlastnil šéf jej vedenia Roman Jakubovič Popov. Zároveň je Popov majiteľom První Česko-Ruskej Banky sídliacej v Moskve.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame