Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. augusta 2015 15:19 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Česká centrálna banka možno predĺži intervencie voči korune

Centrálna banka prisľúbila, že zabráni českej korune posilňovať cez hranicu, ktorá je približne na úrovni 27 CZK/EUR, a to minimálne do polovice roku 2016.

Česká centrálna banka by mohla predĺžiť politiku oslabovania meny a pokračovať v nej po roku 2016, ak to bude potrebné pre dosiahnutie dvojpercentného inflačného cieľa. Pripustil to v stredu šéf českej centrálnej banky Miroslav Singer v rozhovore pre Czech Free Press. „Určite je to možný scenár,“ uviedol.

Centrálna banka prisľúbila, že zabráni českej korune posilňovať cez hranicu, ktorá je približne na úrovni 27 CZK/EUR. Tento režim má trvať minimálne do polovice roku 2016. Česká koruna posilňovala, keďže ju podporoval rýchly hospodársky rast. Tento vývoj prinútil českú centrálnu banku, aby v uplynulých týždňoch opakovane intervenovala a zastavila tak posilňovanie meny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies