Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Česi predali dlhopisy s negatívnymi výnosmi

Graf pokles
Ilustračné foto Idea go/FreeDigitalPhotos.net

Česko predalo dvojročné dlhopisy v hodnote 14,9 mld. českých korún s negatívnymi výnosmi, ktorých priemerná úroveň je -0,212 %.

České ministerstvo financií v stredu predalo dvojročné dlhopisy v hodnote 14,9 mld. českých korún (CZK) s negatívnymi výnosmi, ktorých priemerná úroveň je -0,212 %. Dopyt na aukcii bol po dlhopisoch v hodnote 30 mld. CZK, čiže dvojnásobne vyšší v porovnaní so skutočným predajom. Niektorí investori preto začali nakupovať dvojročné dlhopisy aj na sekundárnom trhu, kde tlačili výnosy nadol.

„Príliš veľa ľudí sa spoliehalo na dnešnú aukciu. Takže očakávam ďalšie smerovanie výnosov na nižšie úrovne,“ povedal jeden z obchodníkov. Český rezort financií prvýkrát predal dlhopisy s negatívnymi výnosmi v závere augusta. Český trh totiž zaplavila vysoká korunová likvidita, ktorá je výsledkom intervencií centrálnej banky s cieľom nedovoliť korune posilniť viac ako na úroveň 27 CZK/EUR.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. septembra 2015 15:39Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...