Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlato
Ilustračné foto Erste Bank
8. januára 2016 8:53 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Ceny zlata vo štvrtok vzrástli

Nepokoj na finančných trhoch súvisiaci s Čínou stiahol ceny ropy nadol.

Ceny zlata vo štvrtok rástli. Dôvodom bolo oslabenie amerického dolára. Na trhu vládli obavy spojené s čínskou ekonomikou. Tieto obavy znamenali oslabenie globálnych akciových trhov. „Posilnenie zlata bude pravdepodobne relatívne krátkodobé, šance, že zlato by mohlo ísť smerom nahor, by stúpli v prípade, ak by domnienky, že Čína stiahne celý svet do recesie, zosilneli,“ povedal jeden z analytikov. Spotová cena zlata do 19:03 GMT vzrástla o 1,3 % na 1 108,45 USD za uncu. Ceny dodávok zlata na americkej komoditnej burze stúpli o 1,5 % na 1 107,80 USD za uncu.

Na dohľad je už cena 30 dolárov za barel
Ceny ropy vo štvrtok naďalej klesali. Dôvodom bol nepokoj na finančných trhoch súvisiaci s Čínou. Hranica 30 USD za barel ropy sa tak dostáva na dohľad. Ceny ropy klesali každý deň od začiatku nového roku a oslabili už o 10 %. Britská ropa Brent zlacnela o 48 centov na 33,75 USD za barel. Počas dňa sa dostala na 32,16 USD za barel, teda na úroveň, na ktorej bola naposledy v apríli 2004. Cena americkej ropy klesla o 70 centov na 33,27 USD za barel. Počas dňa sa dostala na 32,10 USD za barel, čo je najnižšia hodnota od konca roku 2003.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...