Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlato
Ilustračné foto Erste Bank
27. januára 2016 8:59 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Ceny zlata v utorok stúpli

Spotová cena zlata posilnila na najvyššiu hodnotu od 4. novembra minulého roka.

Ceny zlata v utorok stúpli na 12-týždňové maximum. V utorok začalo dvojdňové stretnutie Federálneho rezervného systému (Fed) a očakáva sa, že predstavitelia Fed-u poskytnú informácie o načasovaní ďalšieho zvýšenia úrokových sadzieb. Predpokladá sa, že nepriaznivé makroekonomické údaje z Číny môžu byť dôvodom, aby Fed ďalšie zvýšenie sadzieb odložil.

Spotová cena zlata o 19:16 GMT posilnila o 1,3 % na 1 121,80 USD za uncu, čo je najvyššia hodnota od 4. novembra minulého roka. Februárové dodávky zlata vzrástli rovnako o 1,3 % na 1 120,20 USD za uncu.
Zisky si pripísala aj ropa
Ceny ropy v utorok posilnili o zhruba 4 %, keď Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) zopakovala výzvu producentom ropy z radov konkurencie, aby spoločne znížili ťažbu. Investori následne dúfali, že produkcia ropy klesne, čo by viedlo k postupnému zníženiu najväčšieho ropného prebytku za posledné dekády a nárastu cien.

Po skončení obchodovania ceny ropy mierne klesli, keď Americký ropný inštitút (API) zverejnil správu o väčšom než očakávanom náraste zásob v týždni do 22. januára. V strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma sa však zásoby zmenšili o 664 tis. barelov. Britská ropa Brent uzavrela vyššie o 4,26 % na 31,80 USD za barel a ľahká americká ropa posilnila o 3,7 % na 31,45 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies