Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny zlata v utorok stúpli

Zlato
Ilustračné foto Erste Bank

Spotová cena zlata posilnila na najvyššiu hodnotu od 4. novembra minulého roka.

Ceny zlata v utorok stúpli na 12-týždňové maximum. V utorok začalo dvojdňové stretnutie Federálneho rezervného systému (Fed) a očakáva sa, že predstavitelia Fed-u poskytnú informácie o načasovaní ďalšieho zvýšenia úrokových sadzieb. Predpokladá sa, že nepriaznivé makroekonomické údaje z Číny môžu byť dôvodom, aby Fed ďalšie zvýšenie sadzieb odložil.

Spotová cena zlata o 19:16 GMT posilnila o 1,3 % na 1 121,80 USD za uncu, čo je najvyššia hodnota od 4. novembra minulého roka. Februárové dodávky zlata vzrástli rovnako o 1,3 % na 1 120,20 USD za uncu.
Zisky si pripísala aj ropa
Ceny ropy v utorok posilnili o zhruba 4 %, keď Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) zopakovala výzvu producentom ropy z radov konkurencie, aby spoločne znížili ťažbu. Investori následne dúfali, že produkcia ropy klesne, čo by viedlo k postupnému zníženiu najväčšieho ropného prebytku za posledné dekády a nárastu cien.

Po skončení obchodovania ceny ropy mierne klesli, keď Americký ropný inštitút (API) zverejnil správu o väčšom než očakávanom náraste zásob v týždni do 22. januára. V strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma sa však zásoby zmenšili o 664 tis. barelov. Britská ropa Brent uzavrela vyššie o 4,26 % na 31,80 USD za barel a ľahká americká ropa posilnila o 3,7 % na 31,45 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. januára 2016 8:59Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...