Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlato
Ilustračný obrázok. pixabay.com
19. apríla 2019 13:04 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Ceny ropy vo štvrtok stúpli, zlato strácalo

Zlato stratilo 0,1 percenta a cena striebra sa o 0,1 percenta zvýšila.

Ceny ropy vo štvrtok posilnili, keďže trh podporili pozitívne údaje o vývoji amerických maloobchodných tržieb a počte nových nezamestnaných. Ministerstvo obchodu USA uviedlo, že maloobchodné tržby v marci stúpli najrýchlejším tempom od záveru roka 2017. Zároveň americké ministerstvo práce informovalo, že počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti minulý týždeň klesol.

Ľahká americká ropa si pripísala 0,4 percenta a uzavrela na úrovni 64 USD za barel. Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, zdražela o 0,5 percenta na 71,97 USD za barel. Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu sa zvýšila o 1,5 percenta na 2,07 USD za galón a vykurovací olej si prilepšil o 0,1 percenta na 2,07 USD za galón.

Vývoj cien drahých kovov bol zmiešaný. Zlato stratilo 0,1 percenta a uzavrelo na úrovni 1 276 USD za uncu. Cena striebra sa však o 0,1 percenta zvýšila, a to na 14,96 USD za uncu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame