Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny zlata v úvode týždňa vzrástli

Zlato
Ilustračné foto Erste Bank

Ceny ropy a aj ceny zlata reagovali v pondelok na narastajúce napätie medzi Saudskou Arábiou a Iránom.

Ceny zlata v pondelok vzrástli na štvortýždňové maximum. Ceny zlata a aj ropy reagovali na narastajúce napätie medzi Saudskou Arábiou a Iránom. Slabé údaje z Číny spôsobili výrazný pokles na akciových trhoch, čo posilnilo obavy o rast globálnej ekonomiky a záujem investorov o bezpečné investície, ako je zlato. Spotová cena zlata o 19:09 GMT stúpla o 1,4 % na 1 074,80 USD za uncu. Februárové dodávky vzrástli rovnako o 1,4 % na 1 075,20 USD za uncu.

Zásoby ropy v USA rástli
Ceny ropy v pondelok oslabili. Na začiatku obchodovacieho dňa ceny ropy stúpli pre napätie na Blízkom Východe, no pokles na svetových akciových trhoch obnovil obavy o rast svetového hospodárstva. Obchodníci nepredpokladajú, že konflikt medzi Saudskou Arábiou a Iránom by mohol v tomto momente narušiť dodávky ropy. Americká ropa reagovala aj na minulotýždňový nárast zásob ropy v strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma o viac ako 480 tis. barelov. Pod posilnenie zásob sa podpísali hlavne záplavy na stredozápade USA, ktoré zapríčinili dočasné uzavretie niekoľkých ropovodov. Britská ropa Brent oslabila o 6 centov na 37,22 USD za barel a ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 28 centov na 36,76 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 5. januára 2016 9:31Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...