Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlato
Ilustračné foto Erste Bank
5. januára 2016 9:31 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Ceny zlata v úvode týždňa vzrástli

Ceny ropy a aj ceny zlata reagovali v pondelok na narastajúce napätie medzi Saudskou Arábiou a Iránom.

Ceny zlata v pondelok vzrástli na štvortýždňové maximum. Ceny zlata a aj ropy reagovali na narastajúce napätie medzi Saudskou Arábiou a Iránom. Slabé údaje z Číny spôsobili výrazný pokles na akciových trhoch, čo posilnilo obavy o rast globálnej ekonomiky a záujem investorov o bezpečné investície, ako je zlato. Spotová cena zlata o 19:09 GMT stúpla o 1,4 % na 1 074,80 USD za uncu. Februárové dodávky vzrástli rovnako o 1,4 % na 1 075,20 USD za uncu.

Zásoby ropy v USA rástli
Ceny ropy v pondelok oslabili. Na začiatku obchodovacieho dňa ceny ropy stúpli pre napätie na Blízkom Východe, no pokles na svetových akciových trhoch obnovil obavy o rast svetového hospodárstva. Obchodníci nepredpokladajú, že konflikt medzi Saudskou Arábiou a Iránom by mohol v tomto momente narušiť dodávky ropy. Americká ropa reagovala aj na minulotýždňový nárast zásob ropy v strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma o viac ako 480 tis. barelov. Pod posilnenie zásob sa podpísali hlavne záplavy na stredozápade USA, ktoré zapríčinili dočasné uzavretie niekoľkých ropovodov. Britská ropa Brent oslabila o 6 centov na 37,22 USD za barel a ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 28 centov na 36,76 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...