Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy posilnili o viac ako 4 %, zlato zlacnelo

Zlato
Ilustračné foto Erste Bank

Ceny ropy výraznejšie nereagovali na údaje o väčšom než predpokladanom náraste zásob ropy v USA.

Ceny ropy sa vo štvrtok odrazili od 12-ročných miním a zaznamenali najväčšie denné zisky v tomto roku. Vyjadrenia šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho, že ECB pre horší ako očakávaný vývoj inflácie v eurozóne pravdepodobne prehodnotí svoju menovú politiku na marcovom zasadaní, posilnili európske a americké akciové trhy. Ceny ropy výraznejšie nereagovali na údaje o väčšom než predpokladanom náraste zásob ropy v USA. Federálny úrad pre energetiku (EIA) oznámil, že zásoby sa zvýšili o 4 mil. barelov, pričom sa očakával nárast len o 2,8 mil. barelov. V strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma zásoby vzrástli len o 191 tis. barelov.

Stúpla cena ropy Brent aj americkej ropy
Londýnska ropa Brent v tomto roku stratila už 25 % svojej hodnoty a je na ceste k najväčšiemu mesačnému poklesu od roku 2008. Marcové dodávky ropy Brent posilnili o 4,9 % na 29,25 USD za barel. Ľahká americká ropa uzavrela vyššie o 4,2 % na 29,53 USD za barel, ale v priebehu dňa jej cena vzrástla až na 30,25 USD za barel.

Ceny zlata klesali
Ceny zlata vo štvrtok oslabili. Náznaky šéfa ECB, že banka by mohla v marci začať v eurozóne realizovať dodatočné stimulačné opatrenia, oslabili euro a podporili obchodovanie na burzách. Podľa analytikov by ECB mohla revíziu menovej politiky využiť na podstatnejšie zmeny programu nákupov aktív. Spotová cena zlata o 20:13 GMT klesla o 0,1 % na 1 099,70 USD za uncu, pričom počas dňa oslabila na 1 092,15 USD za uncu. Februárové dodávky oslabili o 0,7 % na 1 099,20 USD za uncu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 22. januára 2016 8:56Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...